User Tools

Site Tools


zvav:kronika:vek1

A národy se postavily na vlastní nohy

Všem došlo, že hlavním cílem je být nejlepší ze všech. Podmanit si ty ostatní. Každý národ si zvolil svého vůdce, který je měl dovést až k vítězství. Kult Velkého Zarquona si zvolil Siffa, Myši vedl Shef, Vogoni určili Marty_von_Shita a Zemaci zvolili KaelThase.

Vše začalo celkem nevinně. Každý si obhospodařoval svou jednu planetku a o nic se nestaral. Avšak na vyšších místech se už kuli politické pikle. Národ Zemáků a Kultu uzavřeli tajnou spojeneckou smlouvu. Navenek však předstírali, že o sebe nejeví zájem. Cela galaxie nadále spokojeně fungovala. Objevily se druhé planety. A kuli se pikle. Mezi Vogony a Myšima začaly menší přestřelky, které se stupňovali. Nevraživost mezi oběma národy byla čím dál tím větší. Jednoho krásného dne se Kult přidal na stranu Vogonů a napadl nic nečekající Myši. Přes Myši se přehnalo doslova tornádo. Kult a Vogoni nenechali kámen na kameni. Zemáci mezi tím v klidu farmařili a o boj se nestarali. Až do doby než byli Myši nadobro poraženi. Pak využili své převahy a nesrovnalostí ve smlouvách a napadli bojem oslabené Vogony. Vše bylo do detailu naplánováno. Vogoni nebyli schopni dlouho vzdorovat Zemácké přesile. Vogoni kapitulovali a uzavřeli se Zemáky smlouvu o neútočení. Od této doby je galaxie rozdělena na dvě poloviny. Prosperující Zemáky a Kult a naproti nim bojem zmrskané Myši a Vogoni.

Běh na dlouhou trať

Po zničení Myší a Vogonů mají Zemáci a Kult volnou cestu k projektu. Oba národy postupně vyšlapávají svou cestu k cíli a získávají čím dal tím větší náskok nad druhou polovinou galaxie, která se stále váli v troskách. Jednoho dne svitne KaelThasovi v hlavě převratný nápad a za pomoci svých koncilu vyrobil velké zařízení na klonování zemáckých válečných jednotek. Během jednoho dne naklonovali obrovské množství jednotek. Kam oko pohledlo, všude byl jen zemácký tank. Toho dne se však Myši chytli svého vzteku a pustili se do plánované pomsty a napadli Kult. Zemaci jakožto spojenci Kultu nemohli jen přihlížet, jak Myši ničí a ničí. Zveřejnili proto svojí spojeneckou smlouvu s Kultem a dali Myším ultimatum, že se musí do 24 hodin stáhnou, jinak budou napadeni národem Zemáků.

V tomto momentě vycítil velký mocný stvořitel HemeDroid nerovnováhu ve vesmíru. Proto zasáhl. Zprvu chtěl vyhladit vše živé a udělat vše od začátku. Nakonec však přišel na mnohem lepší řešení. Jedním pokynem ruky zničil veškeré zemácké naklonované tanky. Jedním řádně mířeným bleskem navždy zlikvidoval zemacký klonovací stroj. Tím byla rovnováha znovu nastolena.

Kult odmítl pomoc Zemáků v boji proti Myším. Po nějaké době bylo nebezpečí zažehnáno. Od této doby bylo mezi Kultem a Myšima až do konce věku napětí.

Zemáci a Kult dále stavěli projekt. Z řad obyčejných smrtelníku byl vybrán ten jenž pochopil princip světa a života či smrti, a byl povýšen na post Boha. Byl jím velký zemák Alex. Toho dne vzniklo trojbožství. HemeDroid, funous a Alex.

Nyní se konečně vzpamatovali i Vogoni. Začali usilovně stavět projekt. Velení Vogonu začalo vyvíjet snahu o super rychlou stavbu projektu. A začalo se jim dařit. To co Zemáci nebo Kult stavěli nějaký týden oni postavili za par dnů.

Zde přišel další boží zásah. Bohové si uvědomili, že hranici dokonalosti umístily velice daleko za možnosti národů. Proto byl projekt zlevněn o polovinu. Tím se přiblížilo vysněné postaveni projektu. Zemáci a Kult ještě zvýšili své úsilí. Rozdíl v projektu se mnohdy lišil jen o par desetin procent. Chvíli vedl Kul a pak zas Zemáci, pak zas Kult a pořád dokola. Vogoni sice pomalu avšak velice efektivně snižovali náskok obou národů. Myši po dvou válkách již jen čekali na konec věku odhodlaní, že jejích čas přijde někdy jindy. Když už bylo jasné, že ani Vogoni nemají šanci postavit projekt, vznesl Marty_von_Shit protest proti zlevnění projektu. Bylo již však už pozdě. Věk se chýlil ke konci. Dne 24.4.2004 zažili nejspíš Zemací i Kultaři velice krušné chvíle. Jelikož ani hodinu před půlnocí nebylo jisté kdo vyhraje. Bylo to velice vyrovnané. Nakonec Zemáci zvítězili o neuvěřitelných 2,92%. Těsně po půlnoci z 24.4.2004 na 25.4.2004 se strhla v národě Zemáků bouře veselí a slavilo se a slavilo. První věk skončil, Zemáci se stali nejvyspělejším národem v galaxii.

Vlády národů

NÁROD VŮDCE KONCILOVÉ
Kult Velkého Zarquona Siff Zaar
Myši Shef Warden, Erchamion, Zodiak, Brodman
Vogoni Marty_von_Shit Daimon, Tirsillur, SIDI, Xixu, Labretti, blue
Zemáci KaelThas Scalpelexis, Smoon, Naib, torpy

pozn.: Naib během věku abdikoval a byl nahrazen torpy, Labretti abdikoval 23.4. a byl nahrazen bluem

Síň slávy

Projekty:

NÁROD PROCENTA
Zemáci 117,94%
Kult Vekého Zaquona 115,02%
Vogoni 33,3181%
Myši 1,6%

Titulovaní hráči:

Prezident Galaxie Daimon Nejmocnější hráč Galaxie
Majitel Stopaře Siff Největší produkce
Marvin Daimon Největší síla
Stopař Siff Nejvíc zkušeností

Přehled národů (seřazeno dle mocnosti):

NÁROD EXPY SOUSTAVY MOCNOST SÍLA PLANETY HRÁČI
Kult Velkého Zarquona 209+1 49 15078588 51639 292 46
Vogoni 64+1 30 14072700 76900 183 34
Zemáci 205+1 51 7651336 24842 308 53
Myši 26+1 1 236856 9869 24 24

Dne 26.4.2004 Zapsal kronikář Smoon

zvav/kronika/vek1.txt · Last modified: 2015/03/01 19:00 (external edit)