User Tools

Site Tools


zvav:kronika:vek2

Země se hýbala, vítr vál, a svět se měnil

Zemáci si užívali svého vítězství. V celém širém vesmíru se jim museli všechny ostatní národy klanět. Zemáci měli naprostou svrchovanost. Oni určovali výši daní, oni určovali kolik, kdo a kdy bude převážet či prodávat. Byli ti nejvyspělejší, ti co si to mohli dovolit. Ostatní národy žili jen v podrůčí a některé chvílema až v otroctví.

Bohové to vše sledovali. Měli radost z toho jak se jejich svět vyvijí a národy bojují za své právo na život. Avšak po vitězství Zemáků nastala nuDa. HemeDroid se dloubal v nose, funous se skrabal na zadnici a Alex se drbal na chodidle. Neměli co dělat co sledovat. Svět byl stvořen. Rivalita mezi národy utichla.

Tu jeden z nich hodil světlo mysli a urodil se nápad. Co takhle našim dítkům krapánek ztížit jejich jednoduchý život. Co takhle dát jim nový cíl, za který má smysl se být. Ano, to je ono. Pokývali všichni tři. Ale co pak? Co pak až zas někdo vyhraje, co budeme dělat pak? Co budeme sledovat? Komu budem fandit? Bude zas nuDa! A pak svitla naděje. Co jim to krapet stížit a tím celej zápas prodloužit. Ano to je ono. Necháme je létat po širém vesmíru, oni než se navzájem najdou, tak to bude chvili trvat. Vsichni tři si podali ruce, a s úsměvem na rtech se dali do práce.

Práce to byla velice úmorná. Musela se vytvořit aspoň orientační mapa vesmíru. Nejvetší problém byl však s vnuknutím nápadu jednomu zemákovi, který měl v budoucnu vymyslet navigátor a světelný pohon. On si však bohužel misto světelného pohonu stále představoval nahé ženštiny, a tak světelný pohon přišel na svět až krapet později. Aby se boj u prvni přičku ješte prodloužil, byli stvořeny dva nové národy (Húlúvú a Žabí hvězda), které svou udatnost měli v nadcházejícím období teprv dokázat.

Nyní bylo vše připraveno ke konci. Avšak každý konec je něčeho začátek. Velký HemeDroid si bohatě odplivl. Celý vesmír, všechny planety náhle zaplavila velká povodeň. Mnoho věku se bude mluvit o největši povodni všech povodní. A tak nastal konec. Bohatí zemáci naráz přišli o vše co do té doby nashromáždili, Vogoni přisli o všechny své zbraně jenž připravovali na převrat, Myši přišli o všechen děrovaný sýr, kterým chtěli zásobovat Vogony na budoucí frontě, která však diký povodni nikdy nevznikla. Kult Velkého Zargona zas přišel o všechny svá modlitební místa, kde se chtěli modlit za úspěch Vogonu. Nyni však byli zas všichni na stejné úrovni. Naráz zmizeli všechny společné cíle, naráz zmizelo jakékoliv přátelství. Navíc se objevili dalsi dva národy, které taky chtěli žít na tomto světe. Víc protivníku a u nohou jen prach.

Oklepaly se sandály a začaly se kout meče

Vlády v národech se na začátlu ujali ti nejdrsnější či nejvýmluvnější. Ti za nimiž sli ostatní. V Húlúvú KolDerout, u Zemáků KealThas, v Žabí Hvězdě Sidi, u Myší Zodiak, u Vogonu Marty_von_Shit a v Kultu Lojza. Stařešinové věděli, že národ sám ničeho nedosáhně a pokud to nevěděli tak to brzo poznali. Začali se uzavírat mezi národy spojenectví, všelijaké smlouvy.

To si bohové mnuli ruce, jelikož tam kde je politika, tam je i pro přihlížejícího nejvíce legrace. Avšak pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Náhle se celý vesmír zachvěl a přestal fungovat. Veškeré zákonitosti, veškeré rovníce, to vše náhle nebylo logické. Tři bohové udělali jednu jedinou vec co mohli. V přesípacích hodinách, které nosí HemeDroid v kapse vrátili trochu písku zpátky. A tak se znovu odehrál HemeDroiduv výkon se slinou, potopa, a novej rozkvět. Národy si ničeho nevšimli jen někteří mírně citliví na změny ve vesmíru, a ty to samozřejmě hned pověděli ostatním.

A tak se národy začali handrkovat o každý píď vesmíru. Někde se změnila vláda, například v Húlúvú to šlo KolDerout → Chikonatla → torpy. V Zabí Hvězdě Sidi → froggy → Sidi. Záznami o převratech z ostatních zemí byli v době nějakého Vogonského řádění zničeny.

Všichni budovali a budovali. Sem tam někdo na někoho zaútočil. Avšak jinak vše vypadalo klidně. K nemilosti bohů se věk zas blížil ke konci. Zemáci se projevili jako vyborní farmáři a politici. Když už bylo skoro jasné opětovné vítězství Zemáků, vypověděl Kult Velkého Zargona smlouvy s Vogonama a Zemákama a pustili se do boje. Vogoni jak je pro ně běžné vypověděli smlouvu a bez vypršení doby přepadli Zemáky. Bylo to však k ničemu. Zemáci vyhráli a stali se tak po druhé nejvyspělejším národem ve vesmíru.

Bouře

Zemáci zvítězili, avšak nedlouho po tom, se znovu vesmír zachvěl. Tentokráte silněji. Zvedl se vítr v každém koutě vesmíru, foukal, foukal, až odfoukl vše, ano vše dokonce i světlo. Jediné co zbylo, bylo šest národů, které se třásli na tmavých planetách. Nic víc se nezachovalo. Jen pár dokumentů, které měl jeden Kultař připravené ve své kadibutce na utření zadnice. Ty byli zachráněny a díky ním jsem vám mohl vyprávět historii druhého věku.

Dne 09.11.2004 zapsal kronikář Smoon

zvav/kronika/vek2.txt · Last modified: 2015/03/01 19:00 (external edit)