User Tools

Site Tools


zvav:kronika_as

Deníček žoldáků z Alpha Squadron

Při náhodných toulkách galaxií mi jakýsi zarostlý válečník předal zprávu, že prý abych to hodil do ústředního archívu. Materiál popisuje události posledního věku tak, jak je zažili Black Dragon II Bloodrawen. Zápisy jsou vedeny v chronologickém sledu, prošly jistými úpravami (drsnému jazyku tehdejších žoldáků plnému hrubek dnes již těžko bude někdo rozumět), ale obsah je opravdu zajímavý.

Jak to začalo

Milý deníčku, dnes jsem nakopal zadek spolu se svým kolegou celé společnosti Svačinářů. Jo díky nám je nyní v galaxii klid a mír.
Konec záznamu.

Dodatek: Zjistím, kdo je zadotoval – to přísahám.
Konec záznamu.

Dodatek: Až to zjistím, tak je voberu vo poslední planetku.
Konec záznamu.

Dodatek: Mám silné podezdření že za tím stojej Technokrati.
Konec záznamu.

1. říjen 2005

Dějinná zkouška začiná v 15:11.

Spojenectvi padlo.
Konec záznamu.

Dodatek: Technokrati sestavili silnou obranu – začínají nás zatlačovat zpět do výsadkového tábora
Konec záznamu.

Dodatek: Stále útočí – dlouho to nevydržíme.
Konec záznamu.

Dodatek: Tábor byl obsazen, byla vyhlašena všeobecná evakuace.
Konec záznamu.

Dodatek: Byla sestavena obrovská armáda připravená k protiútoku.
Konec záznamu.

Dodatek: Velitel jednal zbrkle a poslal celou armádu do jádra konfliktu.
Konec záznamu.

Dodatek: Po příletu byla naše armáda rozmetána orbitální obranou :-(
Konec záznamu.

Několik dní poté

Protiútok vyzněl jako marná snaha a Alpha Squadron je stále pod palbou…
Píše se 5. říjen, 03:23

Je narušena rovnováha sil – Svačináři získávají dominantní postavení v galaxii.
Konec záznamu.

Dodatek: Až přijdou, budeme připraveni!
Konec záznamu.

Dodatek: Přicházejí!
Záznam ukončen.

Vývoj událostí mi nedovoluje zde vše zdokumentovat, ale slibuji jedno:

My se nedáme!

Udrželi jsme se a díky Titaniku jsme dali dohromady armádu, která ještě po vesmíru nikdy v dějinách neplula.

Hned po vypršení ultimáta Technokrati zahájili útok a prorazili našimi liniemi - my jsme však jejich flotily rozprasili1) a poslali megaarmádu do srdce Technokratů.

K našemu překvapení byla zničena, ale hned ráno jsme dostali novou finanční injekci (cca 150K) a postavili jsme ji znovu – to už neodrazili. Nyní vítězíme

napsáno ve spěchu před spojeneckou invazí 12.10

Tak dnes tu hovořím jako zástupce vítězné strany AS – Jejich armády byly zničeny a už jsme se nesetkali s žádným odporem – nyní už jen zabíráme celé území Technokratů. Sklizeň bude víc než uspokojivá :-D

15.10.2005 vesmírného data

Dodatek: Rozhodli jsme se, že se zachováme civilizovaně2) a nevyhladíme je úplně – boje ukončeny.

Válka Titánů

Přibližně kolem 20. října se začíná schylovat k poslední velké válce – k válce Titánů.

Ve vesmíru už je zase nuda a věčně hladový Titanik dostal zálustk na Vogsféru – nebudu zapírat, že já jsem se netěšil. Jakožto čestná společnost jsme dali čas naší oběti, aby se připravila na válku, ale jak už bývá zvykem, Vogsféra a její žoldáci zaútočili před vypršením limitu. Alpha Squadron byla zaskočena, ale rychle se zorganizovala a vytlačila nepřátelské síly ze svého teritoria.

Hráč Bloodrawen se rozhodl, že když mohli porušit pravidla oni, tak může udělat také vyjímku a porušit svůj mravní kodex. Propočítal nejkratší dráhy svých armád a začal je stahovat k hyperbráně – druhý den už byla většina armád spojena v jednu silnou flotilu – ráno automatická obrana přilákala flotilu bránící PNJ do soustavy Titaniku a tak ji začlenil do flotily. Vogsféra a její žoldáci již budovali blokádu na své straně a záškodnickými útoky se snažili AS oslabit, ale nečekali, že proti nim přiletí celá flotila hráče Bloodrawena, které se prostě nemohli rovnat.

Odpoledne byla naše flotila poslána hyperbránou na nepřátelské území – střetla se samozřejmně s odporem, který ji však oslabil jen zhruba o 20% – během několika málo hodin tuhých bojů byla Vogsféra se svými žoldáky značně oslabena.

Druhý den AS hledala planety nejsnadnější pro útok – špionážní družice nalezly vzdálenější soustavu a tak tam flotily zamířily - k jejich překvapení tam byl plně schopný oddíl Vogsféry, který flotilu oslabil.

Tím už téměř končí éra velkých bojů - Vogsféra a její žoldáci se statečně bránili až do konce věku menšími útoky(občas i většími), kterě měly za účel najít díru v obraně a následně zabrat zpět své planety, což se jim dařilo.

Jo málem bych zapomněl – menší zvrat ve válce způsobil špión Goues, který podle vybral celý náš sklad a utekl – na krátkou dobu zvýšil odpor žoldáků, ale nakonec jsme na něm spáchali kanly3). To mi připomíná, že Titanik na něj vyhlásil 50 věků genocidu, takže se má, na co těšit :-)

Poučení: Nikdy nikoho nenechte nashromáždit větší armádu než je ta vaše ;-)

Konec záznamu, ukončuji komunikační matrici.

1) odborný žoldácký termín, význam je podobný rozprašovaní, ale asi zde půjde i o rabování planet spojené se znásilňováním žen a dětí (pozn. Nípal)
2) tento pojem může působit familiárně, ale nenechte se zmást – v případě žoldáka to znamená: “Nechat tuto záležitost otevřenou.” (pozn. Nípal)
3) krevní msta
zvav/kronika_as.txt · Last modified: 2015/03/01 19:00 (external edit)