User Tools

Site Tools


zvav:zabomysi_valka

Bratrachomyomachia aneb Zápisky o válce ŽaboMyší

10.8.2004

“Do útoku” vysoko zapištěl vrchní myšák Zodiak a jeho armáda smetla vraždomatickými zbraněmi z orbity zelené lodě žabích průzkumníků trhu. Planeta byla násilně obsazena byli na ni jen staré nemocné žáby a pulci, jenž byli humáně přeměněni na hnojivo tolik potřebné pro farmáře. Tisíce myších bojovníků obsadilo prázdnou planetu a v továrnách začali vyrábět obranné křižníky pro chystanou žabí odvetu… Netrvalo dlouho a k jedné myší armádě se přidávali další. Mohutná ofenziva započala. V prvních hodinách se podařilo obsadit několik planet a úspěšně odrazit protiútok nepříčetných žab. Po prvním dni bojů žabí národ proléval slzy za své zemřelé statečné bojovníky kteří byli rozloženi na vodu a oxid uhličitý při marných pokusech probít se naší obranou.

11.8.2004

Na druhý den se situace ustálila a štěstěna svou tvář ukazovala oběma národům stejnou měrou. V soustavě Irsko se neustále měnily majitelé planet a z válečníků se stávali nebezpeční veteráni na obou stranách. V několika dalších soustavách zuřily těžké boje nejen o planety ale i mezi armádami samotných hráčů.

12.8.2004

Den začíná dobře pro myši veterán bojů StOs zasazuje těžké rány nepřátelským žabákům. Krtech střídavě dobíjí své planety zpět. Během dne žáby vytahují svého žolíka. Vynořil se z víru totální perspektivy a ptám se kdo jiný by mohl žábám pomoci? Ano uhádli jste správně není to nikdo jiný než froggy nejzelenější žába ze všech. Zachraňuje čest svého národa a krutě svačí Krtecha, který lamí kde může. Vedení národa se před koncem vojny utočí a sbírá tak poslední zkušenosti v tomto bojovém cvičení.


Pozn.:Tato válka i když se to může zdát divné trvala čtyři dny. Nesrovnalosti v datování má nasvědomí podnapilý stav našeho (nejmenovaného) kronikáře. Omluvte problémy.


Tento dokument byl nalezen ve velice špatné stavu, ale bylo jasně žrejmé že tento zápis napsala Myš jménem Krtech.

zvav/zabomysi_valka.txt · Last modified: 2015/03/01 19:00 (external edit)